Me të ardhmen e Gareth Bale në ajër pas riemërimit të Zinedine Zidane si trajner i Real Madridit, agjenti i lojtarit Jonathan Barnett ka insistuar që ai të dëshirojë të qëndrojë në Santiago Bernarbeu.

Edhe pse gjërat dukeshin të vështira me Santiago Solari, dukej sikur me ardhjen e Zidane do ta vendoste uellsianin në pjesën e fundit të karrierës së tij në Real Madrid, duke pasur parasysh ndarjen në marrëdhëniet midis dy palëve.

Megjithatë, kur u pyet në të ardhmen e Bale Barnett ishte këmbëngulës se ai dëshiron të mbetet në kryeqytetin spanjoll.

“Po, pse jo? Ai dëshiron të luajë të gjithë karrierën e tij për Real Madridin dhe nëse nuk bën, do të flasim përsëri”, tha Barnett për BBC, njofton TeleshkronjaPost.

Zinedine Zidane & Gareth Bale

“Ai do të bisedojë me z. Zidane, do ta marrë atë nga atje dhe pastaj do të shohë në fund të sezonit.”

“Ne [Barnett dhe Bale] flasim shumë, personi më i afërt me të është biri im Joshua, i cili është me të vërtetë agjenti i tij dhe ai kujdeset për të, ai ka bërë një punë të mirë”.

Duke pasur parasysh se me kalimin e kohës problemet mes Bale dhe Zidane u rritën dhe pas përfundimit të Ligës së Kampionëve në Kiev, ai lë të kuptohet se ai mund të shikojë në aventura të reja.

“Gareth donte të luante në një mënyrë dhe Zidane donte të luante një tjetër”, tha agjenti. “Kjo ishte shkaku i tij dhe gjatë një periudhe kohore u përkeqësua marrëdhenia mes dyve.”

“Nëse e lejon Gareth të luajë mënyrën se si ai dëshiron të luajë, ai mund të jetë zëvendësues i Cristiano Ronaldos. Ai ka një talent të madh”.

“Gareth është shumë i fortë,” vazhdoi Barnet. “Ai është një person me shumë vullnet dhe nuk mërzitet për atë që thotë shtypi.”

“Frustrimi [nga tifozët] nuk është diçka që e shqetëson, ai e kupton se çfarë duhet të bëjë.”

Goli i Gareth Bale kundër Liverpool në finalen e Champions League.

“Shikoni rekordin e tij, atë që ai ka fituar dhe se si ai ka luajtur. Në vitet që vijnë, këta njerëz që po e mbajnë atë, fëmijët e tyre do të shikojnë golat që ai ka shënuar dhe do të thonë, ‘çfarë lojtari i mrekullueshëm’. “/TeleshkronjaPost/

Loading...