Albin Kurti kur ka qene i vogel

Dikur udhëheqës i protestave të studentëve, tash kandidat serioz për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti po është i bindur në fitore në zgjedhjet e ardhshme.

Shumë rrallë kemi mundur ta shohim personazhet e njohura kur kanë qenë të vegjël, mirpo disa foto të publikuara mund të shihet Albin Kurti se si është dukur kur ka qenë fëmijë.

Në foton më poshtë mund ta shihni Albin Kurtin kur ka qenë fëmijë, ku shihet së bashku me mësuesen e tij, Nafije Deva.

Ndryshe, Albin Kurti sot është një ndër politikanët më të njohur, transmeton Teleshkronja Post.

Foto e Albin Kurtit me mësuesen e tij, Nafije Deva:

Albin Kurti dhe mësuesja e tij.
Albin Kurti tash si politikan, kryetarë i VV-së.
Loading...