Ekipi i Uellsit ka qenë në Carrington duke u përgatitur për ndeshjen e tyre të mërkurën, miqësoren ndaj Trinidad dhe Tobagos.

Gareth Bale dhe bashkëlojtarët e tij të Uellsit kanë trajnuar në bazën e Carrington të Manchester United përpara ndeshjes me Trinidad dhe Tobago të mërkurën mbrëma.

Ata do të luajnë ndeshjen në “Ground Racecourse Ground” të Wrexham, por kanë përdorur pajisjet dhe janë stërvitur në klubin e The Reds.

Një takim i madhë me Sllovakinë për të filluar fushatën kualifikuese të kampionatit evropian 2020 po afrohet dhe në Cardiff të dielën dhe ata nuk duan të lënë asnjë gur pa luajtur.

Shfaqja e Bale në Mançester ka gjeneruar mjaft interesim duke pasur parasysh zërat që e lidhin atë me një lëvizje në Old Trafford gjatë verës, shkruan Teleshkronja Post.

Ja pesë gjëra që Daily Mirror ka vërejtur kur Bale arriti në Carrington :

1) Të gjithë me buzëqeshje
Ai ishte gjatë gjithë kohës duke buzëqeshur pasi Gareth Bale arriti në Carrington.

Ylli i sulmit u fotografua duke ecur nëpër korridore duke u kënaqur pasi ai ishte i rrethuar nga muret e yjeve të Manchester United si Paul Pogba e Marcus Rashford.

2) Trajnerët e Manchester United të cilët i shikojnë stërvitjet


Dy anëtarë të ekipit të stërvitjes së Manchester United po vëzhgonin ndërsa Bale dhe shokët e tij të skuadrës u futën në fushën stërvitëse.

Michael Carrick dhe Kieran McKenna ishin ata që e panë seancën para se të merrnin shansin për të folur me ish-kolegun e tyre Ryan Giggs.

3) Vetëm një nga lojtarët

Gareth Bale është në mënyrë të qartë superylli i Uellsit.

Por ai mbetet vetëm një anëtar tjetër i skuadrës, kur ai lidhet me shokët e ekipit të Uellsit, me të cilin ai ka një lidhje të ngushtë.Menaxheri Ryan Giggs përshëndeti Bale duke e quajtur të “shkëlqyer.”

Giggs ka thënë: “Është gjithmonë e mrekullueshme, sepse zakonisht kur Gareth shënon. Janë 90 minuta e tij të parë për tre muaj dhe nëse ai luan ndeshje, ai do të shënojë gola.”

“Çdo menaxher do ta donte atë. Kur Gareth u kthye, ai ishte i shkëlqyer. Ai pëlqen të luajë për Uellsin dhe të jetë me shokët e tij dhe ai është një nga zërat në dhomën e zhveshjeve”.

4) Asnjë shenjë e lëndimit


Bale nuk tregoi shenja të shqetësimeve për dëmtimin pasi ai u trajnua me me shokët e tij të skuadrës.

Ai ka pasur një sezon plot dëmtime në Real Madrid dhe ishte shkurtimisht në dyshim për ndeshjet ndërkombëtare pas marrjes së një dëmtimi në kyç gjatë humbjes në shtëpi ndaj Ajax në Ligën e Kampionëve.

5) Yjet e rinjë të gatshme për të lënë përshtypje
Uellsi mund të jetë ende në gjendje të grumbulloj Gareth Bale për momentin – por Giggs tashmë e ka syrin e tij në disa yje të ardhshëm.

Harry Wilson, David Brooks dhe Daniel James janë të gjithë në formë dhe janë identifikuar si talentë në zhvillim për ekipin kombëtar.

Me 29-vjeçarin Bale që ka një kohë të vështirë në Real Madrid, Giggs dëshiron që talenti tjetër sulmues të marrë disa shtysa nga jashtë me talentët e rinjë./TeleshkronjaPost/

Loading...