25 fotot më të pabesueshme por reale në botë

Është e vështirë të befasoheni nga çdo gjë që shihni në internet këto ditë.

Kur e dini për një fakt që çdo adoleshent me një kompjuter dhe një kopje të Adobe Photoshop ose ndonjë softueri tjetër manipulimi fotosh mund të krijojë një fotografi të në një disa minuta.

Ju do të jeni plotësisht të shëndetshëm që së pari të besoni se këto fotografi janë montuar. Për fat të keq, ky fakt gjithashtu çon në një bandë e imazhesh që ulen në nofull, që interneti deklaron “FAKE!”

Por, duhet të jesh i përhapur dhe gjithmonë parasysh se jeta e vërtetë ndonjëherë është e huaj sesa imazhet e Photoshop-it. Në të vërtetë, disa nga më të pabesueshmet, ato që janë duke lënë gjurmë të atyre fotografive janë, në fakt, të vërteta. 25 prej tyre mund të gjenden këtu.

Parku Kombëtar i Pyjeve Zhangjiajie është një park kombëtar pyjor kombëtar i vendosur në Zhangjiajie City në Provincën Verior të Hunan në Republikën Popullore të Kinës. Është një nga disa parqe kombëtare brenda zonës së skenës Wulingyuan. Është pseudonimi i Avatari Hallelujah Mountain pas maleve lundrues në filmin sci-fi.

Vala është një formacion i shkëmbinjve ranor që ndodhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës pranë kufirit Arizona-Utah, në brigjet e Coyote Buttes, në shkëmbinjtë Cliffs të Parisë Canyon-Vermilion, në Plateau të Kolorados. Është i famshëm në mesin e udhëtarëve dhe fotografëve për format e tij të gjalla dhe të valëzuara, si dhe për rritjen e madhe dhe të pathyeshme të nevojshme për ta arritur atë.

Steve Richards mund të ketë rregulluar ndriqimin në këtë imazh, por ky vend ekziston me të vërtetë!

Shtëpia e shkrirjes në Paris. Disa vjet më parë, turistët dhe banorët e Parisit, duke qenë në Xhorxh V Avenue, ranë në një pozitë shumë të vështirë: para syve të tyre u shfaq shtëpia, e cila pamja nuk përputhej me asnjë kornizë konvencionale.

Arti i Andres Amador!

This picture was taken by Eric Nguyen in Kansas.

Hendrat e ujit janë të vërteta dhe të tmerrshme! Ky zhavor i veçantë u gjet në qytetin e Guatemalës në vitin 2010. Ishte 18 metra i gjerë dhe 60 metra i thellë.

Ndërtesa Pando në Procesin e Prishjes, Qyteti i Londrës Arkitekt: Gollins Melvin Ward Partnership

Rafael Nadal dhe Roger Federer janë duke luajtur tenis në një fushë ujore.

Shejh Hamad bin Hamdan Al Nahyan është një miliarder dhe pjesë e familjes mbretërore të Abu Dhabit. Ai vendosi të shkruante emrin e tij përgjithmonë në ishullin e tij privat.

Artisti me bazë në Madrid, Alicia Martin, transformon mijëra libra të përdorura në kullat e trazuara që derdhen nga dritaret dhe në rrugë.

Dëme hekurudhore nga Tërmeti i Canterbury në vitin 2010.

Për disa arsye, këta spektatorë sporti vendosën të vendosnin shalqi në kokat e tyre.

Toka mollë.

Kjo mace eshte me te vertete kaq e trashë!

Ky lumë nënujor, i marrë nga Anatoli Beloschin, tregon një rrjedhje të sulfidit të hidrogjenit (më i rëndë se uji) që rrjedh nën valë. Kjo është në kujtesë të hidrateve të metanit të cilat, gjithashtu më të rënda se uji, mund të kthehen në gaz spontanisht kur ndryshojnë temperaturën ose presionin dhe janë një nxitës i shquar joantropogjik i ngrohjes globale (sidomos në Arktik).

Tapiri i Baird-it thjesht tregon fleksibilitetin e hundës së tij.

Modelet e egra, të valëve si të gjelbëruara, i bëjnë ato të duken më shumë si stuhitë në det sesa formacionet e reve.

Askush nuk e di arsyen pse ky ketër është purpur, por u gjet në oborrin e Pensilvanisë në shkurt të vitit 2012.

Mace me dy fytyra :

Changi Aeroporti i Singaporit ishte i pari në botë me një urë ngarkimi për avionë.

Peshku me dhëmbë të ngjashëm me njeriun. Ka në fakt disa lloje, si Pacu ose Sheepshead

Lurch është një Bull Bullusi dhe pronari krenar i brigjeve më të mëdha në botë.

Ky bletar në të vërtetë mbulohet me 331,000 bleta!

Pritjet e deleve!

Çka mendon? A keni ndonjë nga fotografitë tuaja të pabesueshme, apo tregimet e fotografive që mund të besoni se ishin photoshop?

Shprehuni në komente./Teleshkronja Post/

Loading...

Një mendim mbi “25 fotot më të pabesueshme por reale në botë”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.