Këtu mund ti ndiqni të gjitha përditësimet e fundit të mërkatos verore, dhe thashethëmet kryesore të ditës në futboll.

Top lajmet kryesore të ditës 1 gusht:

Bayern Munich | Bayern Munich është afër një marrëveshje për nënshkrimin e anësorit të Bayern Leverkusen, Leon Bailey, pavarësisht se ka një kontratë me klubin e tij aktual deri në vitin 2023. Një veprim i tillë mund të përfundojë interesin e bavarezëve për Manchester Cityn Leroy Sane.

Napoli | Sipas Daily Mail, Napoli është vendosur të tundojë Crystal Palace me një ofertë prej 70 milion eurosh për Wilfried Zaha, pasi humbi Nicolas Pepe.

Juventus | Ekziston një kthesë tjetër në sagën Dybala pasi Corriere dello Sport pretendon se Inter është vendosur të bëjë një veprim për argjentinasin, i cili mund të pengojë shpresat e Manchester United për një marrëveshje shkëmbimi me Juventusin për Lukakun.

Barcelona | Juventus janë duke vëzhguar të riun e Barcelonës, Juan Miranda, i cili së fundi shkëlqeu për suksesin e Kampionatit Evropian U19 të Spanjës. Ernesto Valverde i ka dhënë 19-vjeçarit disa minuta gjatë para-sezonit dhe klubi shfaqet i interesuar për të. Marseille thuhet gjithashtu se po e ndjek gjurmimin e të riut.

AC Milan | Italianët janë rikthyer për Angel Correa të Atletico Madrid, sipas Gazzetta, i cili shihet si përparësia kryesore e klubit për të plotësuar rolin me nr.10.

PSG | Cavani preferon të qëndrojë në PSG pavarësisht interesimit nga Interi, sipas Gazzetta.

Arsenal | Unai Emery dëshiron që Koscielny të jetë pjesë e skuadrës së tij. “Unë jam duke luftuar për ta bindur atë (për të qëndruar) por e respektoj vendimin e tij. Unë nuk e kam humbur shpresën se ai do të jetë me ne këtë sezon, por, tani, ideja e tij është të largohet”, tha trajneri i Arsenalit.

Zenit | Malcom nuk stërviti me Barcelona të enjten me lejen nga klubi pasi transferimi i tij në Zenit Saint Petersburg hyn në fazat e tij të fundit.

A.Villa | Aston Villa kanë nënshkruar Tom Heaton nga Burnley.

Bournemouth | Klubi anglez, Bournemouth kanë nënshkruar ndërkombëtarin holandez Arnaut Danjuma, i cili mbërrin nga Club Brugge. “Është një hap i madh për mua”, tha 22-vjeçari.

Paris SG | Neymar nuk do të vazhdojë në PSG, sipas gazetë SPORT. Kampionët e Ligue 1 e kanë caktuar 10 gushtin si afatin e fundit për të zgjidhur çështjen.Barcelona po mundohet të ulë koston duke ofruar Ivan Rakitic dhe Philippe Coutinho, të cilin PSG nuk e ka marrë mirë, duke dashur vetëm para për lojtarin.

Inter | Icardi ka marrë një vendim, sipas Gazzetta: Nëse Juventus nuk futet me një ofertë, ai do të qëndrojë në Inter.

Getafe | Faycal Fajr është në Getafe dhe është vendosur t’i nënshtrohet testeve mjekësore.

Milan | Milano ka konfirmuar nënshkrimin e Rafael Alexandra da Conceicao Leao. 20-vjeçari bashkohet në një kontratë pesë-vjeçare nga Lille.

Man City | Sipas Fabrizio Romano, Manchester City ka hapur negociatat me Juventusin mbi të djathtën Joao Cancelo.

Lazio | Lazio janë pas një sulmuesi dhe Fernando Llorente, i lëshuar së fundmi nga Tottenham, është shfaqur si opsion.

Juventus | Dybala sot pritët të vendosë për të ardhmen, pas takimit me trajnerin Sarri.

Arsenal | Nocolas Pepe edhe zyrtarisht lojtarë i Arsenalit, sot pasdite ka kompletuar transferimin./Transferimet e Lojtarëve/

Loading...